Weird....

2. listopadu 2015 v 20:37 | Aurora

Už delší dobu mi vadí dnešní svět. A dnes mi nějak vadí ještě víc.
Nejvíc mě štve, jak peníze hýbou světem.
Jako by snad bez peněz člověk vůbec nežil.
Je to dětinské, ale chce se mi utíkat.
Tak daleko, kde není slyšet lidský hlas a kde není vidět člověčí zásah do přírody.
Kéž by takové místo existovalo.
Přála bych si jen sedět a koukat na moře.
A na mnou milovaný západ slunce.
A prostě jen být a poslouchat vlny.
První dny být sama a pak s mým nejbližším.
A poslouchat, jak zní jeho řeč.
A přemýšlet nad slovy, ale zároveň je nechat volně plynout.
By the way... budu se vdávat.
Not such a big deal but...
nebude to podle mých představ.
Tichá svatba se asi nenosí.
A. 


Komentáře

1 Melly Melly | Web | 2. listopadu 2015 v 22:40 | Reagovat

Chápu tě. Nejvíc mi to ale vadí u mě, kdy se sama nechám ovládat penězi, touhou po zajištění... a přitom to není tak důležité.
Je spousta míst, kde není vidět zásah člověka do přírody, nebo ne tak násilný... :) Snad nějaké takové brzy objevíš a načerpáš nové síly:)
Gratuluji k zasnoubení. Mrzí mě, že to nebude podle tvých představ... nedá se na tom ještě dohodnout?:(

2 Ani Ani | 10. listopadu 2015 v 11:37 | Reagovat

Slečno, snad mi odpustíte komentář, i když se neznáme, ale znám někoho s podobnými názory na svět jako Vy a chtěla bych Vám napsat něco k zamyšlení.
Svět je špatný, zlý, kamarádi volají, jen když něco potřebují, rodiče Vám zkazili život, nemáte kamarády, budete mít špatnou svatbu...musím říct, že jste docela chudinka. Anebo ne? Nebo máte skvělého muže, co si Vás chce vzít, snad tu nejúžasnější práci na světě, kde vidíte každý den malé zázraky, fantazii a představivost, kterou Vám ostatní mohou závidět a kamarády nemáte, protože si je ZATÍM neumíte najít? Svět je takový jaký ho vidíte, nikdy ho nemůžete vidět reálně, protože neznáte všechna místa a lidi na světě, svět je pro Vás takový, jaký si vytvoříte jeho obraz, proč si hned tvořit obraz špatný? Ano, pro některé lidi je v dnešní době snadnější demonstrovat svoji cenu pomocí peněz než prostřednictvím toho, co dokázali a jakou mají hodnotu oni sami. Navážu na to, co jste psala v minulém článku, že se kamarádi ozvou pouze když něco potřebují, myslíte, že kdybyste byla milionářka, budete mít "opravdové" kamarády? Těžko, že? Tak asi přece jen peníze takovou hodnotu nemají. Lidé totiž potřebují poznat Vaši skutečnou hodnotu a to nemohou, pokud si jí nejste vědoma Vy sama. Je třeba říkat ano, ale i ne, aby ano pak mělo nějakou váhu. Je třeba nejen pomáhat, ale také si nechat pomoci, vyslechnout, ale také se svěřit. Pokud budete jenom ta, co "je k dispozici", kamarádi se budou chovat tak, jak jste popisovala. A ke svatbě...proč nebude podle Vašich představ, on Vás k tomu někdo nutí? Aha, chcete vyhovět ostatním...neříkám, že by měl člověk chodit přes mrtvoly, ale pokud budete dělat stále jen ústupky ostatním, Váš život bude jeden velký ústupek, to mi můžete věřit.

Doufám, že se necítíte být dotčena, ostatně můžete vzít předchozí řádky na vědomí a nemusíte. Tím, že umisťujete své myšlenky veřejně na blog, dáváte příležitost i lidem, jako jsem já. PS: Kousek přírody se ukáže i ve velkoměstě, ale jen tomu, kdo chce vidět:)

3 aurora-bella aurora-bella | Web | 8. února 2016 v 17:47 | Reagovat

Dotčena se necítím, naopak děkuji za upřímný komentář.
Já vím, že jsem většinu času "fňukna", která pořád oplakává minulost a bojí se budoucnosti... holt ta "blbá povaha" ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama