Tři tečky

13. února 2014 v 21:56 | Aurora
Veskrze pracovní den.
Ne, nebyla jsem v práci. Ani ve škole. Ani na praxi. Momentálně zastávám funkci "uklízečka". Nechtěla jsem psát, jak mě to nebaví. Neměla bych to říkat na plnou pusu, ale vlastně jsem ráda, když je kolem mě uklizeno, každá věc má svoje místo, linka je jako ze žurnálu. Uklidňuje mě to. Problém je, že bych spíš potřebovala dát řád svému životu a ne jen věcem kolem sebe. Navíc to partner nemá rád... Každé ráno, když se budím, říkám si, jak si užiju večer. Nezáleží na tom, jestli mě ten den čeká 12ctka v porodnici nebo jen žehlení prádla. Představuji si, jak si sednu s hrnkem horkého čaje k seriálu, dám si nohy nahoru a bude to fajn. A co dělám? Šúruju koupelnu nebo přeskládávám poličky nebo donekonečna říkám V. ať si proboha uklidí svůj zpropadený stůl, vždyť se na to nedá koukat! Dochází mi absurdnost mých slov... doprdele. Tudy ceta nevede. Ach, holčičko, kdysi ses upnula na hubnutí. Fakt je, že jsi to potřebovala. Co se změnilo? Máš možná váhu v normě, ale jinak jsi pořád stejná. Teď se upneš na uklízení s vidinou, že AŽ bude umyté nádobí a AŽ bude utřená podlaha AŽ bude na stole dobré jídlo a moučník k tomu, teprve pak bude mít život smysl? Na hlavu postavené. A vždycky to tak bylo. Příští týden, až začne semestr, praxe a všechno, budu trpce litovat, že jsem si nedokázala užít volných dní. Nedokážu to. Nějaký recept?
Navíc holka z vesnice nepatří do velkoměsta.
A.
 


Komentáře

1 Amelie Amelie | Web | 14. února 2014 v 1:05 | Reagovat

Přesně tak - vyšúrovaná linka není to hlavní, ale je hezké mít (občas) uklizeno:-) jsi na dobré cestě, pěkně nad tím přemýšlíš.

2 Rezzy Rezzy | Web | 14. února 2014 v 17:13 | Reagovat

Aurorko, omlouvám se, že jsem trochu zazdila ten tvůj první komentář. Jsem tak ráda, že zase píšeš... Vždycky ráda čtu něco od "starých známých" :))
Páni, jak jsi psala o těch porodech, to mě dostalo. Je to úžasné :) Taky jsem přemýšlela nad PA... ale jak jsi psala, i mě to rodiče vymlouvají, že budu muset mít noční, že je to hodně stresové, když porod nedopadne dobře že by to pro mě byla velká zátěž... Nevím no. Hodně přemýšlím nad tou zdravotní sestrou, protože u ní se mi zase líbí, že má velký výběr co se týče dalšího  zaměření...

Nepomohlo by ti třeba, kdyby sis to všechno dopředu naplánovala, aby ses vlastně donutila odpočívat? Třeba že sice něco uklidíš, ale potom si pustíš film nebo půjdeš do kavárny nebo tak něco... Věřím, že když se do toho člověk "zakousne", tak mu to pak pomalu ani nedochází, že celý den uklízí a vaří atd. A nebo... co kdybych se do tebe pustila a rozkázala ti? Pomohlo by to? :-D Auroro, buď na sebe sakra hodná! Uvař si čajíček a pusť si film!
Já to teď zas mám naopak tak, že se mi vůbec nic nechce, jen bych koukala na televizi, polehávala, pila kafíčko a mazlila se se psem... A ostatní mi sice říkají, že stejně teď musím být v klidu a tak... ale já tu maturitu beru hrozně vážně a tak v klidu být nedokážu a to, že jsem teď tak líná, to mě docela štve...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama